עריכת סירטונים מקצועית – דברים שאנחנו צריכים לדעת

כשאנחנו צופים בסרטון כזה או אחר, בין אם זה סרטון מקצועי או סרטון לימודים, בין אם זה סרטון תדמית או אפילו סרט קצר, מן הסתם אנחנו רואים את המוצר המוגמר, כלומר, אנחנו רואים את התוצאה הסופית של העבודה.

בשביל להגיע אל התוצר הסופי, הרי שעלינו לבצע עבודות עריכה של הסרטונים או הסרטים, בשביל שנוכל לייצר מוצר איכותי, שלם, מוצר שאין בו דברים שאינם אמורים להיות בו. צריך להדגיש, במקרים רבים נהוג לשמור את אותם חלקים שירדו בעריכה, בין אם זה בשביל לעשות בהם שימושים אחרים ולעיתים בשביל שיהיה ניתן להציג אותם בנפרד (כך למשל נהוג לעשות בסרטים או תוכניות טלוויזיה, כאשר רוצים להראות לקהל מה ירד בעריכה).

לצורך עריכת וידיאו, עריכת סרטים, יש צורך ללמוד את המקצוע. לימודי עריכת וידיאו אוניברסיטת תל אביב, מכשירים את הסטודנטים להיות עורכים מקצועיים, להבין את המשמעות של התפקיד שלהם ולדעת כיצד לבצע אותו על הצד הטוב ביותר.

לפני שנסביר על החשיבות והתפקיד של עורך, צריך להדגיש כאן נקודה משמעותית באופן רחב על עורכים. עריכת וידיאו (כמו עריכת טקסטים ספרותיים או אחרים), תמיד תתבצע על ידי גורם שאיננו מעורב בהכנת הסרטון או הסרט. כלומר, העורך לא ייקח חלק בתהליך העבודה. הסיבה היא לא רק מקצועית אלא גם "רגשית". ליוצר תמיד יהיה קשה לוותר על חלק כזה או אחר מהסרט, לעורך מעבר לזווית המקצועית, יהיה הרבה יותר פשוט להוריד קטעים. זו אחת הסיבות, מדוע עורך סרטונים הוא מקצוע בפני עצמו.

העורך משתמש בתוכנות מסוגים שונים, תוכנות מקצועיות איכותיות, אשר מאפשרות לנו לבצע את עבודתו כנדרש, הוא יכול לבצע אותה הן דרך המחשב והן דרך כלים אחרים. היום תהליך העריכה הוא הרבה יותר פשוט, יעיל ומשוכלל, בין היתר, בזכות העובדה שניתן להשתמש בתוכנות מתקדמות לשם כך.

איך בדיוק מתבצע תהליך עריכה

סדר תהליך העריכה תלוי בסוג הסרטון, באורך שלו ומה בדיוק הוא אמור להציג, בסופו של דבר, איזו מטרה הוא משרת.

בגדול אפשר לומר, שבתהליך העריכה, מורידים קטעים שאינם רלוונטיים, מדביקים את החלקים השונים, כך שהמעבר מחלק אחד לחלק שני ייראה טבעי לגמרי, וכן תהליך העריכה כולל הוספת טקסטים, הוספת כותרות, מוזיקה, אפקטים, וכן שילוב תמונות או סרטונים מבחוץ. למשל, אם אנחנו רוצים להציג קטעים מהעבר, בנקודות מסוימות, הרי שיש צורך לשזור אותם בצורה נכונה בתוך הסרטון.

חשוב לומר, בכל תהליך העריכה מתחילתו ועד סופו, עלינו לדעת מה המטרה הסופית, מה רוצים שהסרטון יציג, איזה מסר הוא אמור להעביר לצופים. זה לא משנה אם מדובר בסרטון עלילתי, תדמיתי, שיווקי או כל דבר אחר. רק כך תהליך העריכה יתבצע בצורה נכונה ומקצועית.

מחפשים עורך וידיאו מקצועי, איכותי, מנוסה? זה הזמן לפנות אלי ואני אשמח לעזור לכם ולערוך עבורכם סרטים, בין אם זה לעסק, בין אם זה לצרכים פרטיים, ללימודים או אפילו אם אתם עובדים על פי'צר או סרט באורך מלא, אתם מוזמנים לפנות אלי ועמוד לרשותכם, בכל עת ובכל שעה.
small_c_popup.png

זקוקים לעורך וידאו מקצועי?

יש לי ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום, אני עוסק בעיקר בעריכת סרטים תיעודיים, אך יש לי ניסיון וידע גם בעריכת סרטים וסרטונים אחרים. אני אשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא ולעזור לכם בכל עניין ובכל נושא. אני תושב יפו ועובד עם לקוחות מכל רחבי הארץ.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם