לימודי עריכת וידאו אונברסיטת תל אביב – מדוע משתלם ללמוד שם

בעידן בו כל אחד מאיתנו יכול להיות צלם או עורך,  מכשיר הסלולר שלנו והפונקציות שיש בו, רצוי מאוד שנזכור, אם אנחנו רוצים להיות אנשי מקצוע בתחום, אם אנחנו רוצים לעבוד בו באופן מקצועי ונכון, אזי שאנחנו חייבים ללמוד את המקצוע, ולא כל אחד יכול להיות צלם, עורך, או בכל תפקיד אחר בתחום של קולנוע, טלוויזיה או פרסומות.

לכן, אם אנחנו רוצים להתעסק בתחום של עריכת וידיאו, עריכת סרטים נניח, האנשים שמאחורי הקלעים אלא שאחראים על התוצר הסופי של הסרט או סרטון, אזי שעלינו ללכת ללמוד במסגרת לימודי עריכת וידאו ו-Post Producion בקמרה אובסקורה או במסגרת לימודי וידיאו אוניברסיטת תל אביב או  בבתי ספר אחרים לקולנוע וטלוויזיה. שם נוכל לקבל את כל הכלים והידע המקצועי, אשר יאפשר לנו להשתלב בתעשייה.

צריך לומר, להבדיל מתחומים כמו משחק או תסריטאי ובתחומים אחרים, שנמצאים יותר ב"פרונט" במובנים מסוימים, הרי שדווקא בתחום של עריכת וידיאו, למרות שהוא לא נמצא בחזית, הרי שנדרש ידע מקצועי רחב יותר. לא כל אחד יכול להיות עורך, לא כל אחד יכול לעסוק בתחום של עריכה, בוודאי מי שאין לו ידע איך לגשת לעניין באופן מעשי, הרי שהוא לא יוכל להשתלב בו. מאחר וכך הדבר, אזי שהוא לא יוכל גם להשתלב בתעשייה באופן מקצועי.

מה לומדים במסגרת עריכת וידיאו

כמו מסגרות לימודים רבות אחרות, גם מסגרת זו כוללת צד תיאורטי וצד מעשי. בצד התיאורטי לומדים על גישות ושיטות, תיאוריות שונות שקשורות לעריכה, לומדים על מבנה הסרט או הסרטון, תוך כדי שלומדים להכיר דוגמאות מסרטים בז'אנרים שונים.

בצד המעשי, לומדים כיצד להשתמש עם כלים שונים, איך עובדים עם תוכנות בתחום, כיצד יוצרים חיתוכים, איך "מדביקים" קטעים, איך משלבים טקסטים וקולות, איך יוצרים סרט או סרטון בזרימה אחת, בלי הפרעות ובלי שאף אחד ישים לב איך זה בדיוק עובד.

חלק משמעותי בלימודים כולל פרויקטים שונים של עריכה, במסגרתם התלמידים נדרשים לבצע עבודות עריכה שונות, בין אם זה בתחומים שונים ובין אם זה על פי זמנים ובקשות כאלה ואחרות. לצד העבודות יש כמובן מבחנים כאלה ואחרים שעל התלמידים לעבור.

לפני סיום נדגיש, סטודנטים שנרשמים ללימודים בתחום עריכת וידיאו, זוכים כמובן להכיר את כל החלקים והנדבכים שקשורים לעבודה על סרטים, סרטונים, תוכניות טלוויזיה או כל סוג הפקה אחרת.

מחפשים עורך וידיאו מקצועי, איכותי, מנוסה? זה הזמן לפנות אלי ואני אשמח לעזור לכם ולערוך עבורכם סרטים, בין אם זה לעסק, בין אם זה לצרכים פרטיים, ללימודים או אפילו אם אתם עובדים על פי'צר או סרט באורך מלא, אתם מוזמנים לפנות אלי ועמוד לרשותכם, בכל עת ובכל שעה.
small_c_popup.png

זקוקים לעורך וידאו מקצועי?

יש לי ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום, אני עוסק בעיקר בעריכת סרטים תיעודיים, אך יש לי ניסיון וידע גם בעריכת סרטים וסרטונים אחרים. אני אשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא ולעזור לכם בכל עניין ובכל נושא. אני תושב יפו ועובד עם לקוחות מכל רחבי הארץ.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם